Bitcoin Whale Moves $1.1 Billion w BTC za mniej niż $4

Bitcoin wieloryb przeniósł w sumie 88.857 BTC (o wartości ponad 1,1 mld dolarów) w dwóch transakcjach back-to-back z portfeli związanych z Xapo do nieznanych portfeli, za opłatę transakcyjną w wysokości 3,54 dolarów.

Transakcje te zostały zauważone przez duży monitor transakcji na Twitterze, który oznaczył je jako pochodzące z portfeli związanych z Xapo.

Xapo, warto zauważyć, jest bitcoin storage service, który sprzedał swoją działalność powierniczą do Coinbase Custody w zeszłym roku. Duże transakcje mogą być firmą jedynie przemieszczającą fundusze w celu zapewnienia, że są one bezpiecznie przechowywane w chłodni, lub mogą być częścią audytu lub kontroli bezpieczeństwa.

Giełdy kryptograficzne i inne przedsiębiorstwa z tej branży często przechowują większość funduszy klientów w chłodniach, ponieważ przechowywanie ich w trybie offline zapewnia ochronę przed hakerami. Sam Xapo jest znany z tego, że korzystał z sieci podziemnych skarbców, które rozciągają się na pięciu kontynentach, w tym jeden w zlikwidowanym bunkrze wojskowym.

W maju 2018 roku CryptoGlobe podało, że Xapo przechowuje około 7% krążących zapasów Bitcoin Profit w chłodniach, co w tym czasie odpowiadało około 10 mld dolarów. Dyrektor generalny Xapo, Wences Casares, spędził lata na przekazywaniu firmy i kryptoflory milionom i miliarderkom z Doliny Krzemowej.

Duże transakcje zawierane są w czasie, gdy liczba wielorybów bitcoinów – skupisk adresów posiadających łącznie ponad 1000 BTC, które należą do jednego podmiotu – osiąga czteroletnią wartość 1 939. Wzrost nastąpił po tym, jak cena Bitcoin przekroczył 13.000 dolarów znak na wiadomości, że PayPal zacznie pozwalać swoim użytkownikom kupować, sprzedawać i trzymać krypto walut za pośrednictwem ich platformy.